Nafukovací paddleboardy vybíráme podle térénů, kde budeme převážně jezdit. Většina začátečníků a rekreačních sportovců zvolí allround paddleboard. Důležité je zvolit vhodnou nosnost paddleboardu, kterou si můžete vyfiltrovat v levém sloupci. Nafukovací paddleboardy se liší kvalitou použitých materiálů a příslušenství v ceně. Pokud chcete podnikat na paddlebordu delší vyjížďky, je důležité především kvalitní pádlo a na cestování se hodí transportní bag s popruhy na záda s kolečky.

Rychlé info -19% + Dárek
Paddleboard GLADIATOR WS 11'6" WindSUPPaddleboard GLADIATOR WS 11'6" WindSUP

Paddleboard GLADIATOR WS 11'6" WindSUP

Poslední 1 kus
12 999 Kč 15 999 Kč
Jde o všestranný nafukovací paddleboard s možností připojení kajakové sedačky i windsurfungové plachty. Pro jezdce do 140 kg.
Rychlé info -6% + Dárek
Paddleboard GLADIATOR Pro 11'4x32"x5"Paddleboard GLADIATOR Pro 11'4x32"x5"

Paddleboard GLADIATOR Pro 11'4x32"x5"

Poslední 1 kus
14 999 Kč 15 999 Kč
Rychlý allround paddleboard GLADIATOR řady Pro s karbonovým pádlem v ceně. Gladiator Pro 11'4 je vhodný pro jezdce do 110 kg.
Rychlé info -6% + Dárek
Paddleboard GLADIATOR Pro 11'2''x31''x5''Paddleboard GLADIATOR Pro 11'2''x31''x5''

Paddleboard GLADIATOR Pro 11'2''x31''x5''

Poslední 1 kus
14 999 Kč 15 999 Kč
Rychlý allround paddleboard GLADIATOR řady Pro s karbonovým pádlem v ceně. Gladiator Pro 11'2 je navržený pro menší jezdce do 170 cm.
Rychlé info + Dárek
Windsurf STX WS 250 FreerideWindsurf STX WS 250 Freeride

Windsurf STX WS 250 Freeride

Poslední 1 kus
18 499 Kč
Unikátní nafukovací windsurf plovák STX vyrobený technologií Fusion pro pokročilé jezdce, kteří chtějí jezdit ve skluzu.

Materiály a technologie na výrobu nafukovacího paddleboardu

Nafukovací paddle boardy se dodávají v široké škále kvalit a cen, takže je důležité pochopit podrobnosti o tom, jak se liší s ohledem na materiály a konstrukční metody.

Všechny nafukovací paddle boardy začínají vnitřním měchýřem vyrobeným z tkaniny drop stitch. Drop stitch, v obecném smyslu, sestává ze dvou paralelních listů látky, které jsou spojeny tisíci nití o délce 5 palců nebo 6 palců. Když jsou okraje horního a spodního plátu tkaniny spojeny vzduchotěsným materiálem a válec je nafouknutý, nitě omezují pohyb horního a spodního plátu tak, že si zachovává tvar desky spíše než se zakřivuje směrem ven jako jiné nafukovací předměty.

Nafukovací jádro paddleboardu je vyrobeno jednovrstvou (s několika variantami), fusion nebo dvouvrstvou konstrukcí, zatímco boky jsou vyrobeny s jednoduchými nebo dvojitými pásy a v některých případech s dalšími výztužnými pásy pro tuhost.

Jak vybrat paddleboard

Jak vybrat paddleboard

Základní otázka při výběru paddleboardu je kde chci jezdit a kolik vážím? Pokud jste začátečník a budete jezdit především na rovné vodě, tedy jezera, moře, klidné řeky, zvolte univerzální allround paddleboard. Plánujete vyrazit na dlouhé výlety podél pobřeží nebo podnikat expedice? Pokud ano, budete chtít delší prkno ve tvaru pro turistiku. Je vaší prioritou divoká voda? Pak byste se měli rozhodnout pro kratší prkno tvarované pro rychlejší otáčení. Co takhle rybaření nebo jóga? To by vyžadovalo širší desku navrženou pro stabilitu. Plánujete dělat od všeho trochu? Všestranný SUP průměrné šířky a délky může být přesně to, co potřebujete. Vážíte do 80 Kg? Bude pro vás správná volba 12 cm plovák. Pokud jste těžší jezdec nebo chcete vozit hromadu nákladu a dětí, zvolte 15 cm paddleboard.