Nafukovací čluny, lodě, kanoe, kajaky a rafty GUMOTEX

Ošetřování, skladování a opravy člunů

Opravy člunů

Firma Gumotex provádí u všech nafukovacích výrobků (lehátka a čluny) pozáruční servis (opravy). Výrobky je možno zaslat na adresu: Gumotex a.s., reklamační oddělení, Mládežnická 3A/3062, 69075 Břeclav. Výrobky musí být zasílány naprosto čisté a s odstraněnými nánosy lepidel.

Kontakt:
Hana Kouřilová, Marie Fialková
e-mail: kourilova@gumotex.cz
tel.: 519 314 523, 519 314 526.

Pro Slovensko - kontakt:
Josef Hrica, Děvínská 16, Stupava
tel.: 00421 903 474 834.

Lepení díry ve člunu

Poškozený člun opravíte snadno i sami pomocí přiložené lepicí soupravy.
Postup lepení:
- na člunu označte poškozené místo, dle jeho velikosti připravte dostatečně velkou záplatu,
- povrch záplaty i lepeného místa musí být suchý, čistý, bez zbytků starého lepidla,
- u starších člunů odstraňtě oxidovanou povrchovou vrstvu smirkovým papírem,
- pro dokonalé provedení spoje doporučujeme obě lepené plochy odmastit acetonem.
- Na obě lepené plochy naneste přiměřenou vrstvu lepidla, po zaschnutí naneste ještě jednu vrstvu lepidla,
- po zavadnutí druhé vrstvy přiložte záplatu na poškozené místo, přitlačte velkou silou a zatižte nebo zaválejte válečkem na rovném podkladu. U větších trhlin a delší doby lepení dejte pozor, aby lepidlo neprosáklo trhlinou dovnitř a neslepilo protější strany válce. Vytlačené lepidlo vhodným předmětem (klacík, stěrka) přetřete přes okraj záplaty (vytvořte plynulý přechod.
U drobných oprav (propíchnutí) je možno člun nafouknout a pokračovat v plavbě již po 30 minutách, při větších opravách doporučujeme vyčkat 24 hodin a pak vyzkoušet těsnost pod vodou. 

Ošetřování povrchu lodě

Po použití člunu nebo před uskladněním člunu doporučujeme člun zbavit nečistot a omýt vlažnou vodou s přídavkem mýdla nebo saponátu. Před uskladněním doporučujeme potřít povrch kajaku prostředkem na ošetřování povrchu člunů, který má inpregnační účinky, impregnuje materiál proti dalšímu znečišťování, popř. vytváří ochranný UV-filtr. V naší nabídce příslušenství jej najdete pod označením UV-Tech.
K ošetření zásadně nepoužívejte prostředky obsahující silikon.

Skladování člunu

Čistý a suchý člun skladujte na tmavém suchém místě při teplotě (10 - 25)°C. Při dlouhodobém skladování se doporučuje občas člun na 24 hodin nafouknout, aby se neproležel. Minimálně jedenkrát za dva až tři roky doporučujeme u člunů provést servisní prohlídku u výrobce v autorizované opravně. Pečlivým zacházením a udržováním lze zvýšit životnost člunu.

Výměna ventilu

Ventil si v případě pořeby můžete vyměnit sám. Potřebujete k tomu klíč na ventily, který můžete zakoupit v našem obchodě. Povolte ventil a vyšroubujte ho ven. Zhodnoťte stav ventilu a ventil buď vyčistěte nebo vyměňte. Vadný ventil zlikvidujte. Do člunu opět našroubujte nový nebo vyčištěný ventil a přiměřeně utáhněte klíčem.

©2002-2013 Nafukovací Čluny.cz